23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yılı Kutlama Programı 23 Nisan 2018 Pazartesi günü saat: 09.45’da Hükümet Konağı önünde Çelenk Sunma Töreninin yapılması ile başladı.
 
     Çelenk sunma töreninin ardından İlçe Kaymakamımız Yılmaz KURT, Belediye Başkanı Coşkun SOMUNCUOĞLU, Daire Amirleri ve Vatandaşlar Mustafa Yüksel İlkokulu öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu programı izlemeleri ile devam etti. Tören sunuculuğunu Mustafa Yüksel İlkokulu Öğretmenleri Bayram KELEŞ ve Hande KELEŞ yaptılar.
Okul bahçesinde yapılan kutlama programı Mustafa Yüksel İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mehmet Kemal OKUR yönetiminde Saygı duruşu, İstiklâl Marşımızın söylenmesi ve göndere Türk Bayrağının çekilmesi ile başladı. Törende günün anlam ve önemi ile ilgili konuşma Mustafa Yüksel İlkokulu öğretmeni Abdi İbrahim KEMAL tarafından yapıldı. Tören Şiirlerin okunması, halk oyunları gösterileri ve Anasınıfı öğrencilerinin hazırlamış olduğu gösterilerinin sunulması ile devam etti. Kutlamalar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında İlkokullar arası resim ve ortaokullar arası düzenlenen şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından sona erdi.
 
 
İlkokul Öğrencileri Arasında Düzenlenen Resim Yarışmasında;
 
1. Emine KEMAL ( Mustafa Yüksel İlkokulu)
2. Mustafa AKIN ( Mustafa Yüksel İlkokulu)
3. Allahverdi YILDIZ ( Mustafa Yüksel İlkokulu)
 
Ortaokullar Arası Resim Yarışmasında;
 
1. Pakize Su DEDE ( Ş.Ş. Abanoz Ortaokulu)
2. Meltem DURDU ( İmam Hatip Ortaokulu)
3. İzel YILIKYILMAZ ( Ören Ortaokulu)