Giresun Valiliğinin Koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının finansmanı ile Eynesil İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün yürüttüğü EDES Projesi kapsamında Temel Dış Mekân Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Kursuna katılan kursiyerler sertifikalarını aldı. Eynesil Kaymakamı Yılmaz KURT’ u ziyaret eden Karadeniz Omurilik Felçliler Derneği Başkanı Asiye DİVLİ ve kursiyerler sertifikalarını aldılar.
    Ziyaret sırasında Omurilik Felçliler Derneği üyeleri ile gerçekleştirilen çalışmadan memnuniyetini dile getiren Kaymakam KURT, Kaymakamlık olarak Engellilerimizin sosyal ve ekonomik hayata kazandırılmasına katkı sağlayacak yeni projelerle işbirliğini geliştireceklerini belirtti. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürüne bölgemizdeki STK ların yapısını güçlendirecek ve kamu kurumları ile işbirliğini artıracak projeler hazırlanması konusunda talimat verdiğini, bu bağlamda 3 adet proje hazırlandığını, bunlardan 1 tanesinin DOKA tarafından desteklendiğini, 2 tanesinin ise idari ve içerik açısından uygun bulunarak 2. Aşamaya geçtiğini, değerlendirme sürecinin devam ettiğini söyledi.
       Engelliler adına konuşan Başkan Asiye DİVLİ Eynesil Kaymakamlığı ile geçmişten beri, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile EDES Projesi sayesinde iyi ilişkiler kurduklarını, engellilerin sosyal ve ekonomik hayata kazandırılmasını sağlayacak projeler konusunda sağlanan destek için minnettar olduklarını ifade etti.
      Ziyaret Kaymakam Yılmaz KURT’un kursa katılanlara sertifikalarını vermesi ve Dernek Üyelerinin Kaymakamımız Yılmaz KURT’ a plaket vermeleri ile son buldu.