Eynesil Kaymakamlığı, bu yıl oldukça farklı bir etkinliğe imza attı.
 
Eynesil Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  yetim ve öksüz çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı.
 
Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  yetim ve öksüz çocukları  yaşadıkları ortam ve maddi imkansızlıklar yüzünden bugüne kadar istedikleri gezi vb. sosyal etkinlikler ve istedikleri gibi alışveriş yapamayan öksüz yetim  çocuklar, Kaymakamlığın projesi sayesinde tam bir bayram havasıyla yaşadılar.
Çocukların özgüveninin artırılması, velilerin eksikliğinin giderilmesi amacıyla çalışma yapan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı belirledikleri üç aile ve çocuklarını farklı günlerde, sabah saatlerinde evlerinden alarak araçlarla Trabzon İline götürdü.   Atatürk Köşkü, Ayasofya Camii,  Alışveriş merkezleri ve oyun alanları gezdirildi. Kaymakamlığın verdiği imkanlarla ilk defa gezdikleri AVM’de alışveriş yapan ve eğlenen çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken bir günlerini mutlu bir şekilde geçirme imkanlarını buldular.
 
Eynesil Kaymakamımız Yılmaz KURT; çocuklara unutamayacakları bir gün yaşatmak ve hayata hazırlamak için bu projeyi yaptıklarını söyledi. Eğitim dönemi başlangıcında çocuklarımız için iyi bir enerji ve moral kaynağı olduğunu, amacımız bu tür etkinlikleri yaşayamayan çocukları mutlu etmeye devam edeceklerini belirtti.